Category
Jaro 2024

Hilda kolektiv

Jsme seskupením vzniklým z přátelství lidí s podobnou optikou světa a s potřebou kreativně se projevit, které prezentuje jak společné projekty, tak i vlastní tvorbu s využitím podpůrné síly celku.

V našem ateliéru najdete obrazy, kresby, grafiky, ale také předměty každodenního užitku, jako je keramika, textil a různé doplňky. Spojujícím motivem je pro nás osobní otisk, organičnost a lidská “dokonalá nedokonalost”.

Hilda – jméno si ve zkrácené podobě propůjčuje od významné ženy středověku, Hildegardy z Bingenu, mystičky, básnířky a spisovatelky, skadatelky, léčitelky a duchovní. Za naší patronku jsme zvolily právě ji zejména pro velké rozpětí její činnosti. I pro náš projekt je klíčovou myšlenkou syntéza a rozmanitost. Imponuje nám také svými na svou dobu nekonformními postoji a jejím cítěním oduchovnělosti přírody stejně jako člověka. Naše seskupení se její osobností inspiruje v jejím cítění světa, po formální stránce je nám pak blízký gotický způsob umělecké práce, který přiznaně projevuje lidský faktor – vyhrazujeme se vůči unifikovanosti a dokonalosti, toužíme po organičnosti.